background image

Bogactwo naturalnego lecznictwa łączy się z nowoczesną technologią i współczesną wiedzą z dziedziny medycyny i kosmetologii.

Nasze zabiegi

  • Hydroterapia, czyli leczenie bodźcami wywoływanymi przez wodę,
  • Fizykoterapia, która obejmuje szerokie spektrum oddziaływania bodźcami fizycznymi, jak jonizacja, ultradźwięki, naświetlanie, elektrostymulacja,
  • Kinezyterapia – gimnastyka lecznicza,
  • Krioterapia, przy użyciu zimnych oparów azotu,
  • Masaże lecznicze i relaksacyjne, tradycyjne, z użyciem gorących kamieni lub olejków eterycznych.
  • Balneoterapia, w której stosuje się torfy i peloidy – pochodzące z natury substancje rewitalizujące.

Sauna fińska w Hotelu Wilga pozwala zaznać niezwykłego odprężenia i jednocześnie pozytywnie wpłynąć na zdrowie. To wrota do świata relaksu.

Zachęcamy do odprężającej sesji w saunie. Jej dobroczynne działanie na organizm jest znane od wieków – detoksykacja organizmu, udrożnienie naczyń krwionośnych, wzmocnienie układu immunologicznego i ogólna poprawa samopoczucia.

Baseny solankowe to podstawa zabiegów z kinezyterapii. Osoby, które znają ustrońskie baseny solankowe, mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji: kąpieli wirowych i perełkowych oraz hydromasaży.

W obrębie basenu znajduje się również minitężnia solankowa zasilana solanką o stężeniu 5-9% (tutaj odbywają się inhalacje).

Baseny wypełnione są solanką o stężeniu 3-4% Solanka, która wydobywana jest w Ustroniu z dwóch odwiertów U3 i U3A, jest 11% wodą chlorkowo-sodowo-wapniową, żelazistą, jodkową, fluorkową, co oznacza, że zawiera ona wysokie stężenie chlorku sodu oraz wapnia, żelaza, jodu  i fluoru. Dzięki temu stężeniu ustrońska solanka zaliczana jest do wód o działaniu terapeutycznym.

Basen solankowy w hotelu

Nowoczesna siłownia powstała w czerwcu 2017 r. tuż obok basenu solankowego, na powierzchni ponad 200 m2. Dostępna jest dla wszystkich osób dbających o formę fizyczną i sprawność. Siłownię tworzą: strefa cardio, strefa maszyn z obciążeniem stosowym, strefa wolnych ciężarów i urządzenia wielofunkcyjne. Zapraszamy do skorzystania z oferty i do zajęć pod opieką doświadczonych trenerów personalnych. 

 Relaksujący seans w grocie solnej to doskonały i zdrowy wypoczynek. Kojąca muzyka i cichy szum wody, subtelne światło i wygodne fotele.
Grota solna relaksuje i wspomaga leczenie wielu chorób, dzięki mikroklimatowi panującemu w pomieszczeniu.

Seanse w grocie polecane są dla osób, które pragną się odprężyć i uzupełnić poziom jodu w organizmie, jak również osobom chorującym na astmę, nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, niedoczynność tarczycy, łuszczycę, nerwice.

Grota solna